niedziela, 1 października 2017

Wszystko o pilnikach do paznokci


Pierwszy post na moim blogu, więc przede wszystkim witam Was bardzo serdecznie u mnie. Rozgościcie się i zostańcie ze mną na dłużej. Życzę miłej lektury. 

Czy wiecie ile jest rodzajów pilników do paznokci?? Czy mieliście okazje kiedyś zobaczyć je wszystkie. Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna. Kiedyś Wam się może przydać. Praktyka jest równie ważna, ale bez teorii do praktyki nie przejdziesz, nie robiąc sobie po drodze krzywdy. Dziś poznasz rodzaje pilników do paznokci, ich właściwości, wady, a także zalety oraz możliwości zastosowania. Ja przedstawie Wam trzy najpopularniejsze rodzaje pilników.

Rodzaje pilników do paznokci: 

Pilniki papierowe - najpopularniejsze i najtańsze pilniki do paznokci. Można ich używać zarówno do piłowania naturalnej płytki, jak i do przedłużania paznokci każdą z metod ( Żel, akryl, hybryda ).  
Dostępne są w wielu kolorach, najpopularniejsze to biały, czarny lub zebra. 

Nazwa pilnika wzięła się od zewnętrznej warstwy ściernej, na której poprzyklejane są rożnego rodzaju opiłki. Mogą to być np nasyp tlenku aluminium, samoostrzący się nasyp cyrkonowy, węglik krzemu a także opiłki z drewna skandynawskiego. Wszystkie te opiłki są pokrywane warstwą odpowiedniego koloru kleju i przyklejane lub przyprasowywane do odpowiedniej płytki, zwanej rdzeniem. Tych też jest kilka rodzajów: drewniane, plastikowe, gąbczaste. 

Ziarnistość:
Najczęściej poszukiwane są te o gradacji ( ziarnistości) 80, 100, 180, 240. 
80 - najostrzejszy, gruboziarnisty. Służy do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokci. Można nim także usuwać zrogowaciałą skórę na stopach.

100 - średnioziarnisty. Pilnikiem tym  skracasz tipsa, nadajesz mu kształt. 

180 - drobnoziarnisty. Tym pilnikiem nadasz ostateczny kształt przedłużonym paznokciom, możesz spiłować nim próg tipsa, lub skracać swoje naturalne paznokcie. 

240 - delikatna ziarnistość. Można nią matować tipsa lub piłować paznokcie naturalne. 
400 - to tzw polerki. Jest to bardzo delikatna powierzchnia. Najczęściej stosowane do naturalnej płytki paznokcia, do delikatnego matowienia i polerowania. 

Co z dezynfekcją i sterylizacją??

Niestety pilniki te nie są przystosowane do sterylizacji. Wysoka temperatura panująca w sterylizatorze rozwarstwi pilnik i będzie się on nadawał jedynie do kosza na śmieci. Pilniki papierowe są produktem jednorazowym czyli nadają się dla jednej klientki. Wykorzystany pilnik należy wyrzucić. Nigdy nie używamy jednego pilnika na kilku klientkach. No chyba, że chcemy narazić się na nieprzyjemności z tego tytułu. 

Kształty pilników - prosty, zaokrąglony w kształcie banana, półksiężyc, elipsa, blok.


Pilniki szklane - nie należą do tanich, ale cechuje je dużą żywotność. Jednak aby pilniki takie były trwałe i odpowiedniej jakości, szkło musi być przynajmniej 3 razy poddane hartowaniu. W celu nadania ziarnistości szkło o grubości 2 mm może być wytrawiane kwasami albo piaskowane korundem. Ostatnia metoda jest metoda najtrwalszą.  Pilniki te można czyścić szczoteczką po bieżącą wodą, dezynfekować oraz sterylizować.
Pilniki szklane można używać do tradycyjnego manicure i pedicure. Nie rozdwajają one paznokci, więc nie przyczyniają się do uszkodzenia płytki. Mimo wszystko maja jedną dużą wadę. Gdy spadną wam na twarde podłoże rozpadną się w drobny mak i nadają się już tylko do kosza.

Pilniki metalowe  - nie cieszą się one uznaniem wśród manicurzystek. Krąży mit o tym, że pilniki metalowe rozwarstwiają płytkę paznokcia narażając ją na dalsze uszkodzenia. Pilniki metalowe zrobione są metoda nałożenia i zgrzewania malutkich opiłków ze stali szlachetnej z nierdzewną blaszką.  To bardzo trwałe, raczej niezniszczalne pilniki. Mogą być myte, dezynfekowane i poddawane sterylizacji. Jednak ja nie polecam tego rodzaju pilników.


Jak widać są pilniki tańsze i droższe. Mają one różne kształty i różne gradacje. Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś szanująca się stylistką paznokci nie powinnaś pracować na byle czym. Dobre narzędzie pracy w dobrych rękach to już połowa sukcesu. Nie warto stosować półśrodków. Jeśli się za coś zabierasz, rób to z sercem. Pamiętaj, że czystość w Twoim miejscu pracy świadczy o Tobie i Twojej renomie. 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, że tu jesteś. Zostaw po sobie ślad w postaci komentarza.

Drogi Anonimie podpisuj się swoim imieniem, pseudonimem, inicjałami chociaż. Lubię wiedzieć komu odpowiadam.